menu
ثبت نام      ورود اعضا
Language:

نخستین کنفرانس بین المللی و پنجمین کنفرانس ملی آموزش و سلامت کودکان پیش از دبستان

رئیس کنگره

  رئیس کنگره:
جناب آقای دکتر سید صادق محمد هادی ایازی: معاونت اجتماعی وزارت بهداشت ، آموزش و درمان پزشکی
    
کنگره‌ای برای حساس‌سازی جامعه
رشد و تکامل همه‌جانبه کودکان رويکردی جامع به سياست‌گذاری و برنامه‌ريزی برای کودکان از بدو تولد تا هشت سالگی با هدف پرورش یک‌پارچه توانمندی‌های تحولی کودکان در ابعاد شناختی، هیجانی-اجتماعی، زبانی، جسمانی و معنوی است.
سرمایه‌گذاری در این دوره برای جلوگیری یا تعدیل مشکلات مربوط به سلامت، تغذیه، رشد و تکامل کودکان، نقشی چشم‌گیر و نتایجی پایدار در تغییر شرایط اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و آموزشی و ایجاد روش‌های جدید در حمایت از کودکان و کل جامعه در پی خواهد داشت. اين دوران شروعی مناسب و اساسی برای زندگی و تضمین حقوق کودکان است و حسّاس‌ترین مرحله در رشد و تکامل بشر برای تاثیرگذاری بر مولفه‌های سلامتی و یادگیری در سرتاسر زندگی است.
با توجه به مطالبی که در اهمیت سرمایه‌گذاری در دوره خردسالی مطرح شد، ملاحظه می‌شود که در سياست‌گذاری‌، برنامه‌ريزی و تخصيص بودجه، معمولا اهميت اين دوره ناديده گرفته یا کم‌رنگ دیده می‌شود. البته سند رشد و تکامل دوران کودکی توسط وزارت بهداشت تهیه شده است ولی نیازمند حمایت و توجه بیش‌تر به این حوزه و مسایل آن هستیم. از این رو یکی از اقدامات اثربخش می‌تواند برگزاری کنگره‌ها و همایش‌های علمی در زمینه کودکان و حساس‌سازی جامعه و مسوولان باشد.
دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران از نزدیک به پانزده سال پیش با راه‌اندازی رشته رشد و پرورش کودکان در این دانشگاه، همایش‌های علمی متعددی در راستای ارتقای سطح سلامت کودکان در جامعه و در ابعاد مختلف برگزار کرده است. نخستین کنگره بین‌المللی و پنجمین کنگره ملّی آموزش و سلامت کودکان پیش از دبستان که با همکاری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران؛ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ وزارت آموزش و پرورش؛ سازمان بهزیستی و سازمان‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی دیگر برگزار خواهد شد، یکی از این اقدامات تاثیرگذار برای ارتقای سطح سلامت و آموزش کودکان خردسال در جامعه و مسلما زمینه‌ساز دست‌یابی به سلامت اجتماعی و عدالت در سلامت از سطوح ابتدایی زندگی است.
باور داریم که تحقق رشد و تکامل همه‌جانبه کودکان نیازمند عزم ملی و بسیج همه‌جانبه دولت، جوامع مدنی، خانواده‌ها، دانشگاهیان، خیران، کمک‌های بین‌المللی و بخش خصوصی و در یک کلام، همکاری‌های برون‌بخشی و بین‌بخشی است. از این رو دست نیاز خود را برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر این کنگره و دست‌یابی به اهداف ارزشمند آن، به سمت تمامی دوست‌داران کودک و دیده‌بانان حقوق ایشان در ایران دراز می‌کنیم.
در پایان از همگی دست‌اندرکارن و مسوولان برگزاری این کنگره سپاس‌گزاری می‌کنم و آرزوی پیروزی و بهروزی‌شان را در پناه پروردگار بزرگ دارم. 

 

 
Email:
Mobile:
کد امنیتی: captcha